При цьому акцент робиться не тільки на заощадженні тепла в будівлі в холодну пору року, але і на захист від надмірного нагрівання і збереженні прохолоди в приміщенні в жаркий період.
Навісний вентильований фасад не тільки надає об'єкту естетично красивий вид, а й зменшує нагрів стін від сонячного світла і таким чином підтримує стабільну температуру всередині простору. За рахунок того, що фасад постійно вентилюється, зменшується ризик появи грибка і цвілі на стінах будівлі. Ще однією вигодою застосування енергоефективних фасадних систем і скління є економія на опаленні (до 50%) і охолодженні (до 70-80%).
Сучасні житлові комплекси прагнуть до того, щоб бути незалежними. Для поліпшення енергоефективності будівлі якнайкраще підійдуть багатофункціональні склопакети, які здатні зберігати тепло в приміщенні за рахунок установки енергозберігаючого скла з боку житлового приміщення і відбивати сонячне світло завдяки установці скла з відповідними властивостями із зовнішнього боку склопакета.
Як компанія, яка проектує, виготовляє і монтує енергоефективні рішення, ми хочемо дати п'ять практичних порад девелоперам.
Перше - на етапі розробки концепції слід активно залучати компанії, що спеціалізуються на проектуванні та монтажі світлопрозорих і огороджуючих конструкцій, а також фірми, що спеціалізуються на проектуванні, виробництві і монтажі навісних вентильованих фасадів. Дана синергія фахівців дозволить розробити і реалізувати робочий проект з максимальною вигодою для замовника.
Друге - при складанні маркетингових заходів і описі проектів девелоперам слід згадувати технології, які застосовувалися при реалізації нерухомості, і описувати вигоди, які отримає кінцевий споживач.
Третє - при правильному підборі светоограждающіх конструкцій із застосуванням технологій навісного вентильованого фасаду можна істотно заощадити на потужності обладнання, призначеного для охолодження та опалення.
Четверте - рекомендуємо стежити за тенденціями західного ринку, спрямовані на екологічність, наприклад на алюмінієві конструкції із застосуванням широкоформатного скління.
П'яте - не боятися впроваджувати нестандартні рішення і футуристичні форми в проекті. ℗
Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №9 (194) жовтень 2019.